Skip to main content

WORKSHOP: Rozhodovanie a odhadovanie - Intuícia vs. štatistika (Košice)

Dátum a čas konania: 29. 11. 2017, 17:30 (cca 120 minút)

Miesto konania: Budova Minerva, UPJŠ, Košice

Registračný poplatok: 5 €/3 € pre členov SAŠAP

Počet miest: 30

Registrácia do: 28. 11. 2017

 

 

“Ak ste expert v určitej oblasti a v úspešnosti predpovedí vás porazí iný expert, je to príležitosť sa od neho niečo naučiť. Ak vás porazí štatistická funkcia, je možno na mieste začať ju brať vážne. A ak vás porazí generátor náhodných čísel alebo slepá opica, možno je lepšie žiadne predpovede nerobiť a venovať sa radšej tomu, čo vám naozaj ide”.

 

Ako mocná je ľudská intuícia a kde sú jej limity? Kedy nám našepkáva správne a kedy zase robí systematické chyby? Kedy môžeme dôverovať expertom a ako sa ním stať? Ako sa nenechať strhnúť ich sebadôverou? A naopak, kedy by sme sa radšej mali spoľahnúť na štatistiku? Kedy je vhodné brať pri rozhodovaní do úvahy štatistické údaje a kedy o nich radšej pochybovať? Ako správne testovať svoje predpovede? A ako by sme mali svoje rozhodnutia hodnotiť?

 

Odpovede budeme spolu hľadať na workshope s Matejom Lorkom, doktorandom experimentálnej a behaviorálnej ekonómie na Macquarie Graduate School of Management v Sydney, ktorý pravidelne publikuje aj blog o danej problematike (http://lorko.sk/). Tešíme sa na vás!

 

Registrujte sa titulom, menom, priezviskom, názvom Vašej školy, telefónnym číslom, informáciou o prípadnom členstve v SAŠAP na e-mailovej adrese kosice@sasap.sk. Obratom Vám zašleme číslo účtu. Vaša registrácia bude potvrdená po obdržaní registračného poplatku.

 

Bc. Michal Bartko

FF UPJŠ

SAŠAP Košice

kosice@sasap.sk

Nájdete nás na Facebooku