Skip to main content

Vianočné trhy na Filozofickej fakulte po štvrtýkrát (úspešné)

Na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku sa v utorok 13. decembra už štvrtýkrát úspešne zopakovala dobročinná akcia študentov psychológie – Vianočné trhy.

 

Rovnako ako pred rokom sa priestory fakulty premenili na chodby plné bohatých stolíkov ponúkajúcich rôzne dobroty, dekoratívne predmety, vianočné výzdoby, šperky a ešte mnoho ďalších milých malých drobností pre potešenie. Nechýbal ani klasický vianočný punč.

 

 

Tradičnou súčasťou vianočných trhov bola tombola s mnohými zaujímavými cenami, medzi ktorými sa nachádzali napríklad dva lístky do martinského divadla, permanentka do fitnes centra Easy Gym, sady kvalitných pohárov zo svetovo známych sklární Rona či poukaz na biliard do Arény v Ružomberku.

Výnos z vianočných trhov vo výške 452 Eur poputuje do detského domova a komunitného centra Úsmev ako dar v Ružomberku, ktoré sa stará o deti zo sociálne slabších rodín a deti z detských domov. Svojimi aktivitami vytvára bezpečné a atraktívne prostredie pre mladých a deti, ktoré by sa inak pravdepodobne túlali po uliciach. Dar sa využije na vianočnú potravinovú pomoc pre rodiny a a splnenie vianočných prianí detí.

 

 

Študenti angažovaní v Slovenskej asociácii študentov a absolventov psychológie a študenti katedry psychológie na KU navštívili deti v spomínanom centre a spoločne s nimi strávili vzájomne obohacujúci čas tvorením papierových ozdôb na vianočný stromček.

 

 

Celá udalosť sa niesla v príjemnom sviatočnom duchu a pripomenula ľuďom vianočnú atmosféru. Akciu hodnotíme veľmi pozitívne, pretože cítime, že sa nám podarilo spojiť príjemné s užitočným.

Chceli by sme srdečne poďakovať všetkým, ktorí nás podporili, kúpili darček, či už sebe, svojim blízkym, alebo vybrali darček z vianočného stromčeka, a tak podporili deti, ktoré to potrebujú viac ako my.

 

Daniela Martoníková, Silvia Bohdanová, Denisa Bučková

 

 

 

Nájdete nás na Facebooku