Skip to main content

SAŠAP RK Vianočné trhy 2014

Na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku sa v utorok 2. decembra úspešne zopakovala dobročinná akcia študentov psychológie – Vianočné trhy.
Rovnako ako pred rokom sa priestory fakulty premenili na chodby plné bohatých stolíkov ponúkajúcich rôzne dobroty, dekoratívne predmety, ručne zdobené poháre, šperky a ešte mnoho ďalších milých malých drobností pre potešenie. Nechýbal ani klasický vianočný punč.
Samozrejmosťou vianočných trhov bola tiež tombola s 22 lukratívnymi cenami, medzi ktorými sa nachádzali napríklad celodenné skipasy, poukážky do kozmetických salónov a kaviarní, sady kvalitných pohárov zo svetovo známych sklární Rona či permanentka do fitnescentra.
Výnos z vianočných trhov vo výške 407 Eur poputuje ružomberskému centru Prerod. Toto nedávno vzniknuté nízkoprahové centrum pomáha rodinám v kríze a deťom v núdzi. Študenti angažovaní v Slovenskej asociácii študentov a absolventov psychológie navštívili deti v danom centre a strávili s nimi vzájomne obohacujúci čas tvorením papierových ozdôb a vianočných pohľadníc.
Celá udalosť sa niesla v príjemnom sviatočnom duchu a veselú atmosféru dotvárala aj vianočná hudba. Akciu hodnotíme veľmi pozitívne, pretože cítime, že sa nám podarilo spojiť príjemné s užitočným.
Týždeň po vianočných trhoch sme odovzdali deťom v nízkoprahovom centre darčeky, ktoré sme za vyzbierané peniaze nakúpili. Chlapci boli absolútne nadšení z floorbalovej výbavy, ktorej súčasťou boli hokejky, prilby, loptičky, chrániče a podobne. Za zvyšné peniaze sme im zakúpili spoločenské hry ako Twister, Activity alebo Scrabble a nezabudli sme ani na dievčatá, ktoré dostali výrobňu náramkov.
Chceli by sme poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastnili, kúpili darček, či už sebe alebo svojim blízkym, a tak podporili deti, ktoré to potrebujú viac ako my.

 

Adam Prikler a Daniela Martoníková

Nájdete nás na Facebooku