Skip to main content

Masarykova Univerzita v Brne, 2010 - Mgr. Michaela Ptáková

Prečo by si odporúčal/a svojím spolužiakom absolvovať Erasmus práve na tejto škole?

Brno je super, Masaryčka je super, mala som možnosť absolvovať super predmety ako napríklad psychológia farieb, riešenie konfliktov, psychopatológia, psychológia zdravia a choroby alebo psychológia sexuality. Je super žiť na čas v inom meste, spoznať iných ľudí, ľudí z rôznych krajín, cvičiť sa v cudzích jazykoch, zažiť skvelé párty a tak celkovo si rozšíriť a obohatiť študentské roky :D

 

Čo sa Ti nepáčilo počas tvojho pobytu?

Pobyt bol super, jediná škoda bola to, že som nešla na ten Orientation week a nebola som členkou ESN, tam mi ušlo veľa zábavy a zážitkou. Tiež sa mi nepáčilo, že som si musela skoro všetky predmety dorábať na mojej domácej univerzite, keďže sa mi nezhodovali (lebo tie čo som potrebovala neboli v ponuke) a že nestačilo, že som získala potrebný počet kreditov za predmety na erazme.

 

Tvoje osobné dojmy

Super zážitok som mala z ČASP konferencie, ktorá sa konala v tom roku v Brne, stretla som množstvo ľudí aj z iných škôl a boli tam super workshopy. Tak isto aj párty s Erazmákmi v Mandarine boli super :)

 

Názov školy, v rámci ktorej si absolvoval/a Erasmus

Katolícka Univerzita v Ružomberku

 

Odkiaľ si sa dozvedel/a o možnosti pobytu v zahraničí v rámci programu Erasmus?

od vedúcej katedry

 

Čo všetko si musel/a splniť, aby si mohol/a absolvovať pobyt?

poslať CV a motivačný list

 

Ako ti bola nápomocná tvoja domáca univerzita s vybavovaním dokumentov?

Čo sa týka papierovania, tak to bolo celkom v pohode, no mala som pocit, že nás veľmi málo informovali ohľadom toho čo nás čaká. Našťastie som išla do čiech, čiže keď sa niečo nepodarilo vybaviť načas, ako napr. podať si prihlášku na ubytko na koleje, tak sa ešte dal nájsť privát. Čiže ja som bola nespokojná, čo sa týka mojej školy s tým, že som nevedela všetky potrebné info o Erazme a o tom čo to obnáša a čo všetko treba mať vybavené ešte pred tým, ako sme tam mali ísť.

 

Aká bola komunikácia s tvojou hosťujúcou školou?

komunikácia bola super, koordinátorka bola veľmi priateľská a nápomocná, dala mi veľa užitočných info ohľadom štúdia

 

Zúčastnil/a si sa programu Orientation week na hosťujúcej univerzite? Odporučil/a by si ho ostatným?

Nezúčastnila som sa, lebo som mala pocit, že to nie je potrebné, keďže idem do čiech. No po čase som to oľutovala, lebo som prišla o skvelé zážitky a nespoznala som toľko Erazmákov koľko som mohla, keby som naň išla. Určite ho odporúčam! :)

 

Mal/a si možnosť stať sa členom ESN (Erasmus Student Netwok)? Ak áno, odporučil/a by si to ostatným?

Mala som možnosť, ale odradil ma poplatok, tak som sa členom nestala. No aj v tomto prípade by som už urobila inak a určite by som ho rada zaplatila, pretože prináša možnosť zábavy a akcii s ďalšími erazmákmi pod hlavičkou študentov hosťujúcej univerzity.

 

V prípade ďalších otázok môžete kontaktovať Mišku na adrese: michaela.ptakova (at) gmail.com

Nájdete nás na Facebooku