Skip to main content

Ako ovládať sny 25.3.2014

Ako ovládať sny
V utorok 25.3. 2014 sa pod záštitou Slovenskej asociácie študentov a absolventov psychológie uskutočnil na Katolíckej univerzite v Ružomberku workshop, ktorý niesol názov "Ako ovládať sny".
Krátko po štvrtej hodine poobede sa v priestoroch školského UPaC-u pozvoľne zišlo okolo pätnásť zvedavcov. Po nedlhej prezenčke a altruistickom vyriešení drobných patálií s financiami sa mladík Adam Prikler pustil do prednášania o fenoméne zvanom lucidný sen.
Prítomní mali možnosť dozvedieť sa niečo o backgrounde tohto vedcami dlho odmietaného javu, o odvážnych výskumoch priekopníka vedomého snenia Stephena LaBergeho aj o rôznych zaujímavostiach spojených s touto problematikou. Nasledovalo predostrenie techník vyvolania lucidného sna spolu so všakovakými tipmi a trikmi, ktoré majú potenciál tento úchvatný zážitok ešte vylepšiť. Na záver padlo slovko o prístrojoch, ktoré garantujú vedomé sny bez takmer akejkoľvek námahy spáča a po odporučení literatúry a filmu Inception sa veselo začala voľná diskusia. Napokon, keď si už každý ujasnil, čo mu jasné nebolo, a keď sa každý podelil, o čo sa podeliť chcel, sme sa v pokoji a mieri rozišli. Celé to zbehlo za približne hodinku :)

 

Adam Prikler

Nájdete nás na Facebooku